Zdjęcia z plenerów

W tym dziale prezentujemy zdjęcia obrazujące przebieg naszych plenerów fotograficznych.


Drugi, tegoroczny, jesienny plener fotograficzny odbył się w niedzielę 14 października 2018 roku, a miejscem docelowym były Paprocany. Plener rozpoczęliśmy od spotkania wszystkich uczestników na parkingu przy piramidzie. Poranek był bardzo mglisty, co ucieszyło większość uczestników pleneru, bowiem była świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności fotograficznych w takich właśnie warunkach. Paprocany leżą w południowo-zachodniej części Tychów i największą atrakcją jest tu Jezioro Paprocańskie, wraz z okalającym go parkiem. Park ten, to niezwykle urokliwe i malownicze miejsce, który poprzecinany jest licznymi ścieżkami gruntowymi, co sprzyja spacerom i wycieczkom rowerowym. Tematów do fotografowanie jest tu całe mnóstwo. W plenerze wzięło udział 31 osób. Najciekawsze zdjęcia uczestników pleneru będą omówione na drugim październikowym spotkaniu Komisji Fotografii Krajoznawczej, tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z przebiegu imprezy.

Zobacz relację z przebiegu imprezy.


III Rajd Fotografa – Wygiełzów, Lipowiec 2018.
Podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorem imprezy, która odbyła się 6 października 2018r, był zastępca przewodniczącego chorzowskiej KFK kolega Adam Pucia. Z satysfakcją trzeba stwierdzić, iż aura nie sprawiła nam zawodu, dzień powitał nas promieniami słońca. U podnóża góry zamkowej z ruinami zamku Lipowiec znajduje się skansen, od którego zaczęliśmy fotografowanie. Skansen ma powierzchnię 5,3 hektara i na jego terenie znajduje się 25 zabytków architektury drewnianej. Każdy z uczestników imprezy znalazł tu dla siebie coś ciekawego do sfotografowania. Po opuszczeniu skansenu, powędrowaliśmy na górę zamkową zwiedzać ruiny zamku Lipowiec. Z baszty zamku roztaczał się przepiękny widok na okolicę, więc mimo krętych i dość trudnych do pokonania schodów i drabin większość ochoczo ruszyła w górę. III Rajd Fotografa zakończyliśmy w Alwerni, skąd autobusem pojechaliśmy do Chorzowa. W tegorocznej imprezie wzięło udział 37 osób - to członkowie KFK i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Chorzowie. Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z imprezy.

Zobacz zdjęcia.


Pierwszy, tegoroczny, jesienny plener fotograficzny odbył się w niedzielę 23 września 2018 roku, a miejscem docelowym były zapowiadane wcześniej Gliwice. Plener rozpoczęliśmy od spotkania wszystkich uczestników na rynku, przy fontannie z Neptunem. Rzeźba ta została wykonana w 1794 roku, przez rzeźbiarza pochodzącego z Opawy, Johannesa Nitsche. W plenerze uczestniczyli uczniowie chorzowskiej Szkoły Podstawowej Nr 10 oraz członkowie naszej KFK. Po podziale na mniejsze grupy ruszyliśmy w miasto. W Gliwicach jest wiele ciekawych zakątków i obiektów do fotografowania, każdy znalazł tu coś dla siebie. W plenerze wzięło udział 31 osób. Najciekawsze zdjęcia uczestników pleneru będą omówione na pierwszym październikowym spotkaniu Komisji Fotografii Krajoznawczej, tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z przebiegu imprezy.

Zobacz relację z przebiegu imprezy.


W piątek 7 września 2018 roku ruszyliśmy na dwudniowy, VIII już plener integracyjny. Podobnie jak w ubiegłych latach dachu nad głową udzielił nam Ośrodek Wypoczynkowy Hufca ZHP Chorzów w Kucobach. W ramach poszukiwań ciekawych obiektów do fotografowania, trafiliśmy do zespołu pałacowo-parkowy w Kochcicach. Południowa część obiektu urządzona jest w stylu francuskim, część północna w stylu angielskim, granicą pomiędzy stylami jest pałac. Pałac jest dawną posiadłością Ludwika Karola Ballestrema. Wybudowany został w latach 1903 - 1909. Ten neobarokowy pałac łączy niepowtarzalny urok pięknego zabytku z nowoczesną placówką leczniczą, gdyż mieści się w nim filia Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich. Wieczory spędziliśmy na dużym kręgu przy ogniskach. Trzaskający ogień tworzył magiczny nastrój, płynęły wspomnienia i piosenki. Toczyły się też różne ciekawe i dowcipne dyskusje. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.

Zobacz zdjęcia z imprezy


Drugi wiosenny plener fotograficzny odbył się w niedzielę 20 maja 2018 roku, a miejscem docelowym była zapowiadana wcześniej Pszczyna. W imprezie uczestniczyło19 osób. Pszczyna to historyczne, malownicze miasteczko położone w Kotlinie Oświęcimskiej. Z całą pewnością każdy fotograf znalazł tu dla siebie coś ciekawego. Do głównych atrakcji Pszczyny należy rynek oraz zamek, który wraz z zabytkowym parkiem krajobrazowym, tworzy przepiękny zespół pałacowo-parkowy. Zdjęcia uczestników pleneru będą omówione na pierwszym czerwcowym spotkaniu Komisji Fotografii Krajoznawczej, tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z przebiegu imprezy.

Zobacz zdjęcia


W niedzielę 22 kwietnia 2018 roku, członkowie chorzowskiej Komisji Fotografii Krajoznawczej oraz zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10, ruszyli na pierwszy, tegoroczny plener fotograficzny. Miejscem pleneru był zamek w Smoleniu, który położony jest w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Ruiny tego średniowiecznego, gotyckiego zamku Pileckich znajduje się na szczycie wzgórza porośniętego lasem, który stanowi rezerwat przyrody. Pogoda nie sprawiła nam zawodu i każdy uczestnik imprezy mógł znaleźć dla siebie wiele tematów do sfotografowania. W plenerze wzięło udział 36 osób.

Zobacz relację z przebiegu imprezy.


Kolejny jesienny plener fotograficzny chorzowskiej KFK odbył się w niedzielę 15 października 2017r, a miejscem docelowym był Koszęcin. W centrum miasteczka znajduje się klasycystyczny pałac, dawniej zamek z XVII wieku, otoczony ładnym zabytkowym parkiem. Pałac jest dziś siedzibą słynnego w Polsce i na świecie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Właśnie tam uczestnicy pleneru rozpoczęli eksplorację ulubionych tematów. W plenerze oprócz członków chorzowskiej KFK uczestniczyli uczniowie siódmej klasy Szkoły Podstawowej nr 10 oraz uczniowie klasy drugiej i trzeciej Gimnazjum. Aura nie sprawiła nam zawodu, był piękny jesienny poranek. W imprezie wzięły udział 32 osoby. Zdjęcia uczestników pleneru będą omówione na kolejnym spotkaniu Komisji Fotografii Krajoznawczej, tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z przebiegu pleneru.

Zobacz relację z przebiegu pleneru


Pierwszy, tegoroczny, jesienny plener fotograficzny odbył się w niedzielę 24 września 2017 roku, a miejscem docelowym był zapowiadany wcześniej Mikołów. W plenerze tym uczestniczyli uczniowie chorzowskiego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej Nr 10 oraz członkowie chorzowskiej KFK. Mikołów to jedno z nielicznych miast górnośląskich z tak dobrze zachowaną starówką i rynkiem w centralnym punkcie. Najważniejszym elementem głównego placu jest XIX-wieczny Ratusz przypominający swym wyglądem zamek. Na uwagę zasługują również mikołowskie kościoły, w tym najstarszy pod wezwaniem MB Śnieżnej, pochodzący z XIII wieku. Mikołowski park jest kolejną atrakcją tego miasta, jego północna część dochodzi niemal do centrum miasta. Park założono w XVIII wieku, jako kompozycję o charakterze krajobrazowym. Mieliśmy zatem wiele tematów do fotografowania. W plenerze wzięło udział 27 osób.

Zobacz relację z przebiegu imprezy


W piątek 8 września 2017 ruszyliśmy na VII dwudniowy plener fotograficzny do Kucob, który jest już na stałe wpisany do harmonogramu corocznych imprez członków chorzowskiej Komisji Fotografii Krajoznawczej. Jak co roku i tym razem zamieszkaliśmy w Ośrodku Wypoczynkowym Hufca ZHP Chorzów, który w czasie naszego tam pobytu, obchodził trzydziestolecie swojego istnienia. Mieliśmy okazję wzięcia udziału w tej imprezie.
Tradycyjnie wieczory spędziliśmy przy ogniskach, gdzie toczyły się różne ciekawe i dowcipne dyskusje, płynęły wspomnienia i piosenki. Ogień zawsze tworzy niesamowity nastrój pozwalający każdemu z uczestników przenieś się w magiczny świat wspomnień. Było umiarkowanie ciepło i słonecznie, więc w sobotę i niedzielę penetrowaliśmy okoliczne lasy w poszukiwaniu ciekawych, fotograficznych tematów, których tu nie brakuje.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy


W dniach 23 - 25 czerwca 2017 odbyło się w Elblągu, kolejne Ogólnopolskie Forum Fotografii Krajoznawczej PTTK. W pierwszym dniu Forum odbyły się obrady Komisji FK ZG PTTK z udziałem Instruktorów FK, przedstawicieli Klubów oraz Komisji Fotografii Krajoznawczej. Najważniejszym punktem programu była prezentacja kandydatów na Instruktorów, którzy zaprezentowali swój dorobek fotograficzny. Z trzech osób nominowanych, dwie osoby uzyskały stopień instruktorski. W ramach zajęć programowych zwiedziliśmy: Wysoczyznę Elbląską, Frombork, Malbork, byliśmy też na Żuławach Elbląskich i w najniższym punkcie Polski w Raczkach Elbląskich, gdzie poziom depresji wynosi minus 1,8 m p.p.m. Chorzowską Komisję Fotografii Krajoznawczej reprezentowali koledzy: Adam Pucia, Piotr Kopicki i Czesław Polański.

Zobacz zdjęcia z przebiegu imprezy


Drugi Rajd Fotografa – Biskupia Kopa 2017.
Organizatorem imprezy, która odbyła się w dniach 3 i 4 czerwca 2017r był podobnie jak w ubiegłym roku, zastępca przewodniczącego chorzowskiej KFK kolega Adam Pucia.
Biskupia Kopa jest najwyższym szczytem (890 m n.p.m.) w polskiej części Gór Opawskich w Sudetach Wschodnich. Najwyższy punkt góry, wraz z zabytkową wieżą widokową, znajdują się po czeskiej stronie. Z satysfakcją trzeba stwierdzić, iż aura nie sprawiła nam zawodu. Po zwiedzeniu Głuchołazów pojechaliśmy do Jarnołtówka, skąd rozpoczęliśmy wędrówkę czerwonym szlakiem do Górskiego Domu Turysty Pod Biskupią Kopą, który był naszym miejscem noclegowym. Z ciekawszych zajęć czekających nas jeszcze tego dnia, należy wymienić fotografowanie zachodu słońca i wieczorne ognisko. Rano zaś, chętni wzięli udział w obserwacji i fotografowaniu wschodu słońca. Po śniadaniu ruszyliśmy żółtym szlakiem w kierunku Pokrzywnej skąd pojechaliśmy do Chorzowa. W rajdzie wzięło udział 47 osób - to członkowie KFK i uczniowie z chorzowskiego Gimnazjum nr 10.
Fotograficzną relację z przebiegu imprezy można zobaczyć klikając na poniższy link :)

Zobacz zdjęcia z przebiegu imprezy


 

All content © copyright - 2010 - KFK PTTK Chorzów 
Page created by Czespolan; All Rights Reserved 

Dreamweaver Templates Resources